Ekologiczna, ekonomiczna, mało uciążliwa – przydomowa oczyszczalnia ścieków

animacja domu

Nie zawsze istnieje możliwość podłączenia domu do sieci kanalizacji. Wówczas konieczne jest znalezienie innego, alternatywnego rozwiązania gromadzenia i odprowadzania bieżących nieczystości. Do niedawna najbardziej popularne były standardowe szamba, których eksploatacja wiązała się jednak z wieloma niedogodnościami, takimi jak m.in. nieprzyjemny zapach i konieczność dość częstego wywozu ścieków. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. W tym artykule podpowiemy, dlaczego właśnie te systemy oczyszczania ścieków są najmniej uciążliwe, ekonomiczne i ekologiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków?

  • Oszczędność. Najwięcej kosztów generuje sama budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Początkowa inwestycja jest więc najbardziej wymagająca pod względem finansowym, jednak zwraca się już po upływie ok. roku użytkowania. W późniejszej eksploatacji może być znacznie oszczędniejsza niż standardowe szambo.
  • Rozwiązanie łatwe w użytkowaniu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo łatwa w eksploatacji, co należy to jej najważniejszych zalet. Najważniejsze jest dbanie o regularne wywożenie tworzącego się w zbiorniku osadu.
  • Szerokie możliwości montażu. Przydomową oczyszczalnię ścieków można zamontować praktycznie w każdym miejscu. Odpowiednio zaprojektowane oczyszczalnie mogą być zainstalowane nawet na niewielkiej powierzchni. Co więcej, zapewniają wydajne działanie nawet na stosunkowo trudnych warunkach terenowo-gruntowych. Zbiorniki nie muszą być dodatkowo izolowane.
  • Trwałe i wydajne. Przydomowe oczyszczalnie ścieków zapewniają wieloletnią trwałość i sprawne działanie. Są odporne na różnorodne czynniki atmosferyczne oraz ściskanie. Nawet dziesięcioletnia gwarancja na zbiorniki stanowi potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności oczyszczalni.
  • Ekologiczne rozwiązanie. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są przyjazne środowisku naturalnemu. Ścieki nie przedostają się do gleby i wód gruntowych, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla najbliższego otoczenia.

Sprawdź także: Dlaczego warto kupić przydomową oczyszczalnię ścieków od znanego dostawcy?