OCZYSZCZALNIA DO RESTAURACJI

Zajmujemy się sprzedażą oraz instalacją oczyszczalni do restauracji i pozostałych punktów gastronomicznych. Planując budowę obiektów tego typu, należy pamiętać o tym, że w emitowanych ściekach znajdują się duże ilości tłuszczów. Być może, tak jak w przypadku oczyszczalni do hotelu czy zajazdu, konieczne będzie wbudowanie odpowiedniego separatora, który sobie z nimi poradzi. Montowana przez naszą firmę oczyszczania ścieków jest przygotowana na nierównomierny napływ zanieczyszczeń. Mogą mieć Państwo pewność, że dopasujemy produkt do Waszych indywidualnych wymagań. Zgłaszając się do nas, nawiązujecie współpracę z profesjonalistami.

oczyszczalnia przemysłowa

Gdzie najlepiej sprawdzają się oczyszczalnie do restauracji?

Budowa oczyszczalni do restauracji musi zostać odpowiednio przemyślana. Jeśli lokal znajduje się na dużym miejskim osiedlu lub innym terenie z łatwym dostępem do publicznej sieci kanalizacyjnej, montaż oczyszczalni nie jest najlepszym rozwiązaniem. Inaczej jest w przypadku restauracji wybudowanych przy drogach ekspresowych oraz na obszarach wiejskich. Właściciele takich lokali zmagają się z zupełnie innymi problemami. Jednym z nich jest konieczność odprowadzania powstałych nieczystości. Z uwagi na fakt, że restauracje każdego dnia produkują ogromną ilość ścieków, budowa własnej oczyszczalni jest w takiej sytuacji zdecydowanie najlepszym pomysłem.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż oczyszczalni dla lokali gastronomicznych?

W przypadku restauracji zlokalizowanych z dala od centrum dużych miast montaż oczyszczalni dla lokali gastronomicznych to często jedyne rozsądne rozwiązanie. Wynika to z faktu, że w tego typu obiektach przyłączenie do sieci kanalizacyjnej zwykle jest bardzo kosztowne, a w niektórych sytuacjach całkowicie niewykonalne. Budowa oczyszczalni rozwiązuje problem z odprowadzaniem nieczystości. Obiekty te są w stanie obsłużyć zdecydowanie większą ilość ścieków, aniżeli zbiorniki bezodpływowe. Oczyszczalnie nie generują również dodatkowych kosztów związanych z koniecznością regularnego opróżniania zbiornika, jak ma to miejsce po budowie tradycyjnego szamba.

Budowa oczyszczalni a kwestia ekologii

Montaż oczyszczalni do restauracji to rozwiązanie w pełni ekologiczne, niemające negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ścieki z dużą zawartością tłuszczów oraz wykorzystywanych przy zmywaniu naczyń detergentów nie stanowią żadnego problemu dla przemysłowych oczyszczalni. Obiekty te radzą sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami produkowanymi przez restauracje. Ważne jest jednak, aby każdy właściciel lokalu gastronomicznego zadbał o jakość zrzucanych ścieków. Należy przy tym zainwestować w wysokiej jakości separatory tłuszczu oraz biodegradowalne środki myjące.

taras