OCZYSZCZALNIA DO HOTELU

W zakres działalności naszej firmy wchodzi sprzedaż i instalacja oczyszczalni do hotelu. Praca w hotelach trwa praktycznie przez całą dobę, więc ilość powstających ścieków jest duża, a ich odprowadzanie – kosztowne. Zdecydowanie się na montaż przemysłowej oczyszczalni ścieków przy funkcjonującym hotelu pomoże nie tylko zadbać o środowisko naturalne, ale też o kondycję finansową prowadzonego ośrodka. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Dlaczego właściciele hoteli powinni rozważyć montaż własnej oczyszczalni ścieków?

Charakter działalności turystycznej powoduje, że hotele lokalizowane są często na uboczu wielkich miast, w miejscowościach turystycznych oraz letniskowych. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się chociażby organizacja konferencji za miastem, w hotelach konferencyjnych oferujących nocleg dla gości. W miejscach takich często nie ma dostępu do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, którą można by odprowadzać produkowane ścieki.

Decydując się na montaż oczyszczalni ścieków do hotelu, nie musimy zastanawiać się nad tym, czy mamy dostęp do sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnia jest całkowicie odizolowana od otoczenia, nie emituje hałasu i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów stanowiących dużą niedogodność dla gości. W przeciwieństwie do szamb oczyszczalnie ścieków nie przepełniają się, dzięki czemu można zapomnieć o kosztownym wybieraniu nieczystości za pomocą wozu asenizacyjnego.

Jak dobrać oczyszczalnię do hotelu?

Dobór oczyszczalni do hotelu powinien zostać dokonany na podstawie obliczeń dotyczących przyszłego obciążenia oczyszczalni ładunkiem substancji organicznych. Zazwyczaj uznaje się, że gość hotelowy w obiekcie hotelowym z restauracją generuje ładunek zanieczyszczeń równy około 1,2 mieszkańcom równoważnym (RLM). Oznacza to, że w przypadku hotelu oferującego 80 miejsc dla gości powinna zostać wybrana oczyszczalnia przeznaczona dla 100 osób.

DO HOTELU