OCZYSZCZALNIA DO HOTELU

W zakres działalności naszej firmy wchodzi sprzedaż i instalacja oczyszczalni do hotelu. Praca w hotelach trwa praktycznie przez całą dobę, więc ilość powstających ścieków jest duża, a ich odprowadzanie – kosztowne. Zdecydowanie się na montaż przemysłowej oczyszczalni ścieków przy funkcjonującym hotelu pomoże nie tylko zadbać o środowisko naturalne, ale też o sytuację finansową prowadzonego ośrodka.

oczyszczalnia przemysłowa

Dlaczego właściciele hoteli powinni rozważyć montaż własnej oczyszczalni ścieków?

Charakter działalności turystycznej powoduje, że hotele lokalizowane są często na uboczu wielkich miast, w miejscowościach typowo turystycznych oraz letniskowych. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się organizacja konferencji poza miastem, w hotelach konferencyjnych oferujących nocleg dla gości. W miejscach takich często nie ma dostępu do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, którą można odprowadzać produkowane ścieki.

Decydując się na montaż oczyszczalni dla pensjonatów, nie musimy zastanawiać się nad tym, czy mamy dostęp do sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnia jest całkowicie odizolowana od otoczenia, nie emituje hałasu i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów stanowiących dużą niedogodność dla gości. W przeciwieństwie do szamb oczyszczalnie ścieków nie przepełniają się, dzięki czemu można zapomnieć o kosztownym wybieraniu nieczystości za pomocą wozu asenizacyjnego.

Czy budowa oczyszczalni dla agroturystyki jest opłacalna pod względem ekonomicznym?

Budowa oczyszczalni dla agroturystyki to doskonały sposób na sprawne odprowadzanie nieczystości, bez konieczności podłączania do publicznej sieci kanalizacyjnej. Czy jednak jest to rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym? Z pewnością wielu właścicieli ośrodków wypoczynkowych zastanawia się nad tą kwestią. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ bardzo wiele zależy od charakteru prowadzonej działalności.

W przypadku całorocznych hoteli obsługujących dużą liczbę gości montaż oczyszczalni dla infrastruktury turystycznej jest zwykle najrozsądniejszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem. Jeśli ośrodek działa sezonowo, a liczba odwiedzających go gości nie jest wysoka, lepszym pomysłem może być budowa klasycznego bezodpływowego zbiornika (szamba). W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z koniecznością regularnego wywozu ścieków. Choć montaż szamba jest tańszy, niż biologicznej oczyszczalni, to w dłuższej perspektywie inwestycja ta może okazać się całkowicie nieopłacalna.

Jak dobrać wydajność oczyszczalni do hotelu?

Podobnie jak w wypadku oczyszczalni do zajazdu, dobór oczyszczalni do hotelu powinien zostać dokonany na podstawie indywidualnych potrzeb każdego ośrodka. Wiele zależy od jego wielkości, a także liczby obsługiwanych gości. Wydajność oczyszczalni powinna odpowiadać maksymalnej ilości nieczystości zrzucanych podczas szczytowego obłożenia pensjonatu. Zazwyczaj uznaje się, że gość w obiekcie hotelowym z restauracją generuje ładunek zanieczyszczeń równy około 1,2 mieszkańcom równoważnym (RLM). Oznacza to, że w przypadku hotelu oferującego 80 miejsc dla gości powinna zostać wybrana oczyszczalnia przeznaczona dla 100 osób. Jeśli założymy, że jeden gość hotelowy generuje dziennie około 150 l ścieków, to przy obiekcie 80-osobowym wydajność dobowa oczyszczalni powinna wynosić minimum 14 400 litrów. Wynika to z prostego równania – 150 l x 80 osób x 1,2 = 14 400.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

plan budynku