Oczyszczalnie ścieków do stacji benzynowych

Decydując się na budowę oczyszczalni ścieków do stacji benzynowej, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Natężenie ruchu na stacji jest bardzo zróżnicowane w zależności od pory dnia, dnia tygodnia oraz sezonu. W przypadku dużego ruchu Klientów oczyszczalnia musi być gotowa na intensywną pracę. Wymagania dotyczące oczyszczania ścieków wzrastają w szczególności w przypadku dużych punktów, które oprócz sprzedaży paliw prowadzą także działalność gastronomiczną i handlową.

Oferowane przez naszą firmę oczyszczalnie przemysłowe sprawdzą się zarówno w przypadku niewielkich, jak i dużych stacji benzynowych. W przypadku zainteresowania naszą ofertą serdecznie zachęcamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem handlowym.

oczyszczalnia przemysłowa

Nad czym należy się zastanowić w przypadku wyboru oczyszczalni do stacji benzynowej?

Stacja benzynowa stacji benzynowej nierówna, również jeśli chodzi o ilość i rodzaj wytwarzanych ścieków. Jakie czynniki należy rozważyć przy wyborze oczyszczalni do stacji benzynowej?

  • Wielkość stacji benzynowej – pomijając specyficzne przypadki, mniejsza stacja paliw produkuje zazwyczaj mniej zanieczyszczeń niż jej większy odpowiednik.
  • Wielkość parkingu – wizyta kilku autokarów, na przykład z wycieczką szkolną, sprawia, że w krótkim czasie dochodzi do powstania znacznej ilości ścieków.
  • Zakres dodatkowych usług – intensywna działalność o charakterze gastronomicznym, handlowym czy hotelowym ma zasadniczy wpływ na ilość produkowanych ścieków.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę szereg czynników charakterystycznych dla prowadzonej działalności, jaką jest stacja benzynowa. Oczyszczalnia ścieków zamontowana przy stacji paliw powinna być odporna na:

  • znaczne i często występujące wahania w ilości ścieków,
  • znaczne i często występujące wahania w ładunku ścieków,
  • sezonowe wahania ilości ścieków wynikające z sezonu turystycznego.

Oczywiście mogą liczyć Państwo na naszą pomoc przy wyborze oczyszczalni. Przeprowadzimy wizję lokalną i porozmawiamy o Waszych potrzebach, a następnie dobierzemy taki rodzaj oczyszczalni, który najlepiej spełni Wasze oczekiwania.

stacja benzynowa