Szamba plastikowe od producenta z Łodzi

Produkujemy szamba plastikowe. Łódź to miasto, w którym oferujemy swoje usługi. Zbiorniki bezodpływowe nadal są jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie odprowadzania nieczystości. Szambo plastikowe jest tanie w zakupie i montażu. Charakteryzuje się bezawaryjnością i nie wymaga samodzielnej obsługi. Można je zastosować na działce o małej powierzchni, na której nie istnieje możliwość postawienia oczyszczalni biologicznej. Należy jednak liczyć się z możliwością zapełnienia się zbiornika w najmniej odpowiednim momencie oraz koniecznością jego częstego opróżniania, a tym samym wysokimi kosztami eksploatacji.

Zbiorniki bezodpływowe – schemat budowy

Zapraszamy do zapoznania się ze schematem obrazującym budowę bezodpływowego zbiornika na ścieki typu EKO. Niebieska strzałka pokazuje wlot.

 

Szamba plastikowe od producenta z Łodzi

1. Bezodpływowy zbiornik na ścieki
2. Doprowadzenie ścieków
3. Odpowietrzenie
4. Właz rewizyjny i do wybierania zawartości
5. Dodatkowe nadstawki (nadbudowy włazu rewizyjnego – stosowane przy głębszym posadowieniu zbiornika) – 20 cm, 30 cm, 40 cm, 55 cm

Szamba plastikowe dostępne dla naszych klientów z Łodzi i okolic zostały wyprodukowane z laminatu poliestrowo-szklanego. Przyjmują kształt walca o przestrzeni jednokomorowej. Wyposażone są we właz kontrolno-rewizyjny, który został usytuowany przy wlocie ścieków do źródła.

Wentylacja zbiornika bezodpływowego realizowana jest za pomocą:

  • otworu wentylacyjnego przy wlocie ścieków – w przypadku zamontowania zbiornika poza terenem pieszo-jezdnym,
  • przykanaliku doprowadzającego ścieki, piony budynku oraz wywiewkę znajdującą się na dachu obiektu, z którego odprowadzane są ścieki.

Dzięki włazowi kontrolno-rewizyjnemu umiejscowionemu przy wlocie ścieków możliwe jest łatwe wybieranie nieczystości za pomocą węża wozu asenizacyjnego.

Kiedy warto zdecydować się na szambo plastikowe?

W obecnych czasach problem nieczystości produkowanych w gospodarstwach domowych może być rozwiązany na wiele różnych sposobów. W jakich sytuacjach najlepszym wyborem będzie zbiornik bezodpływowy?

Szambo plastikowe a biologiczna oczyszczalnia ścieków

W porównaniu z biologiczną oczyszczalnią ścieków, szambo plastikowe jest znacznie tańsze w zakupie i montażu. Choć musi być regularnie opróżnianie, co wpływa na wysokie koszty jego eksploatacji, doskonale sprawdzi się w przypadku domków letniskowych i innych miejsc, w których nie przebywamy cały rok.

Szambo plastikowe a szambo betonowe

Szambo plastikowe jest nawet kilkunastokrotnie lżejsze od szamba betonowego – zbiornik bezodpływowy o pojemności 8 m3 oferowany przez naszą firmę waży 240-270 kg, a prefabrykowany zbiornik betonowy o tej samej pojemności – aż 4 tony. Dzięki temu szambo plastikowe jest znacznie łatwiejsze i tańsze w transporcie, co ma decydujące znaczenie, szczególnie wtedy, gdy dojazd do posesji jest utrudniony.

Jak dobrze wybrać model szamba?

Podstawową kwestią, nad którą należy zastanowić się w przypadku wyboru szamba, jest ilość ścieków, która będzie podlegała oczyszczeniu. W przypadku niewielkiego domku na działce wystarczające powinno okazać się szambo plastikowe o pojemności 2800 litrów (model EKO-2800). Jeśli chodzi o domy mieszkalne, odpowiedniejsze będą pojemniejsze modele, takie jak EKO-4500 lub EKO-8000. Należy pamiętać, że zakup szamba o mniejszej pojemności wiąże się z koniecznością częstszego wywozu zanieczyszczeń, co bezpośrednio wpływa na wzrost kosztów jego eksploatacji.

Oto pojemność poszczególnych modeli zbiorników bezodpływowych:

  • zbiornik bezodpływowy EKO-1000 – pojemność rzeczywista 1200 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-2500 – pojemność rzeczywista 2800 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-4000 – pojemność rzeczywista 4500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-6000 – pojemność rzeczywista 6500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-8000 – pojemność rzeczywista 8500 litrów.

Jako producent plastikowych szamb przydomowych i biologicznych oczyszczalni ścieków mamy duże doświadczenie w dostarczaniu Klientom najwyższej jakości wyrobów.

Warto również nadmienić, że nasze zbiorniki szczelne pozwalają na tworzenie dowolnych połączeń, dzięki czemu da się je dopasować do potrzeb Klientów w zakresie pojemności. Mogą być wykorzystywane m.in. w charakterze zbiorników na deszczówkę, gnojowicę czy ścieki. Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości szamb plastikowych w Łodzi bądź okolicach, zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy dla Państwa indywidualnie dobraną ofertę.

Szamba plastikowe od producenta z Łodzi