Szamba plastikowe – producent EKO-BIO Łódź

Produkujemy szamba plastikowe. Łódź to miasto, w którym oferujemy swoje usługi. Zbiorniki bezodpływowe nadal są jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie odprowadzania nieczystości. Szambo plastikowe jest tanie w zakupie i montażu. Charakteryzuje się bezawaryjnością i nie wymaga samodzielnej obsługi. Można je zastosować na działce o małej powierzchni, na której nie istnieje możliwość postawienia oczyszczalni biologicznej. Należy jednak liczyć się z możliwością zapełnienia się zbiornika w najmniej odpowiednim momencie oraz koniecznością jego częstego opróżniania, a tym samym wysokimi kosztami eksploatacji.

szambo

Zbiorniki bezodpływowe – schemat budowy

Zapraszamy do zapoznania się ze schematem obrazującym budowę bezodpływowego zbiornika na ścieki typu EKO. Niebieska strzałka pokazuje wlot.

1. Bezodpływowy zbiornik na ścieki
2. Doprowadzenie ścieków
3. Odpowietrzenie
4. Właz rewizyjny i do wybierania zawartości
5. Dodatkowe nadstawki (nadbudowy włazu rewizyjnego – stosowane przy głębszym posadowieniu zbiornika) – 20 cm, 30 cm, 40 cm, 55 cm

Szamba plastikowe dostępne dla naszych klientów z Łodzi i okolic zostały wyprodukowane z laminatu poliestrowo-szklanego. Przyjmują kształt walca o przestrzeni jednokomorowej. Wyposażone są we właz kontrolno-rewizyjny, który został usytuowany przy wlocie ścieków do źródła.

Wentylacja zbiornika bezodpływowego realizowana jest za pomocą:

  • otworu wentylacyjnego przy wlocie ścieków – w przypadku zamontowania zbiornika poza terenem pieszo-jezdnym,
  • przykanaliku doprowadzającego ścieki, piony budynku oraz wywiewkę znajdującą się na dachu obiektu, z którego odprowadzane są ścieki.

Dzięki włazowi kontrolno-rewizyjnemu umiejscowionemu przy wlocie ścieków możliwe jest łatwe wybieranie nieczystości za pomocą węża wozu asenizacyjnego.

Kiedy warto zdecydować się na szambo plastikowe?

W obecnych czasach problem nieczystości produkowanych w gospodarstwach domowych może być rozwiązany na wiele różnych sposobów. W jakich sytuacjach najlepszym wyborem będzie zbiornik bezodpływowy?

Szambo plastikowe a biologiczna oczyszczalnia ścieków

W porównaniu z biologiczną oczyszczalnią ścieków, szambo plastikowe jest znacznie tańsze w zakupie i montażu. Choć musi być regularnie opróżnianie, co wpływa na wysokie koszty jego eksploatacji, doskonale sprawdzi się w przypadku domków letniskowych i innych miejsc, w których nie przebywamy cały rok.

Szambo plastikowe a szambo betonowe

Szambo plastikowe jest nawet kilkunastokrotnie lżejsze od szamba betonowego – zbiornik bezodpływowy o pojemności 8 m3 oferowany przez naszą firmę waży 240-270 kg, a prefabrykowany zbiornik betonowy o tej samej pojemności – aż 4 tony. Dzięki temu szambo plastikowe jest znacznie łatwiejsze i tańsze w transporcie, co ma decydujące znaczenie, szczególnie wtedy, gdy dojazd do posesji jest utrudniony.

Jak dobrze wybrać model szamba?

Podstawową kwestią, nad którą należy zastanowić się w przypadku wyboru szamba, jest ilość ścieków, która będzie podlegała oczyszczeniu. W przypadku niewielkiego domku na działce wystarczające powinno okazać się szambo plastikowe o pojemności 2800 litrów (model EKO-2800). Jeśli chodzi o domy mieszkalne, odpowiedniejsze będą pojemniejsze modele, takie jak EKO-4500 lub EKO-8000. Należy pamiętać, że zakup szamba o mniejszej pojemności wiąże się z koniecznością częstszego wywozu zanieczyszczeń, co bezpośrednio wpływa na wzrost kosztów jego eksploatacji.

Oto pojemność poszczególnych modeli zbiorników bezodpływowych:

  • zbiornik bezodpływowy EKO-1000 – pojemność rzeczywista 1200 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-2500 – pojemność rzeczywista 2800 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-4000 – pojemność rzeczywista 4500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-6000 – pojemność rzeczywista 6500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-8000 – pojemność rzeczywista 8500 litrów.

Jako producent plastikowych szamb przydomowych i biologicznych oczyszczalni ścieków mamy duże doświadczenie w dostarczaniu Klientom najwyższej jakości wyrobów.

Warto również nadmienić, że nasze zbiorniki szczelne pozwalają na tworzenie dowolnych połączeń, dzięki czemu da się je dopasować do potrzeb Klientów w zakresie pojemności. Mogą być wykorzystywane m.in. w charakterze zbiorników na deszczówkę, gnojowicę czy ścieki. Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości szamb plastikowych w Łodzi bądź okolicach, zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy dla Państwa indywidualnie dobraną ofertę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT SZAMB