Zbiorniki bezodpływowe – schemat budowy

Zapraszamy do zapoznania się ze schematem obrazującym budowę bezodpływowego zbiornika na ścieki typu EKO. Niebieska strzałka pokazuje wlot.

 

schemat_zbiornika-EKO

1. Bezodpływowy zbiornik na ścieki
2. Doprowadzenie ścieków
3. Odpowietrzenie
4. Właz rewizyjny i do wybierania zawartości
5. Dodatkowe nadstawki (nadbudowy włazu rewizyjnego – stosowane przy głebszym posadowieniu zbiornika) – 20 cm, 30 cm, 40 cm, 55 cm

Jak dobrze wybrać model szamba?

Przed zakupem zbiornika bezodpływowego warto zastanowić się, jaka ilość ścieków będzie podlegała oczyszczeniu. Jeśli potrzebują Państwo szamba plastikowego do domku na działce, polecamy model podstawowy (EKO-2800), natomiast do domów mieszkalnych lepiej sprawdzą się modele EKO-4500 lub EKO-8000. Klienci decydujący się na zakup mniejszych modeli powinni też pamiętać o tym, że będzie on wymagał częstszego opróżniania, i co za tym idzie – będzie droższy w użytkowaniu

Oto pojemność poszczególnych modeli zbiorników bezodpływowych:

  • zbiornik bezodpływowy EKO-1000 – pojemność rzeczywista 1.200 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-2800 – pojemność rzeczywista 2.800 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-4500 – pojemność rzeczywista 4.500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-6500 – pojemność rzeczywista 6.500 litrów,
  • zbiornik bezodpływowy EKO-8000 – pojemność rzeczywista 8.000 litrów.

Jako producent plastikowych szamb przydomowych i biologicznych oczyszczalni ścieków mamy duże doświadczenie w dostarczaniu Klientom najwyższej jakości wyrobów.

Warto również nadmienić, że nasze zbiorniki szczelne pozwalają na tworzenie dowolnych połączeń, dzięki czemu da się je dopasować do potrzeb Klientów w zakresie pojemności. Mogą być wykorzystywane m.in. w charakterze zbiorników na deszczówkę, gnojowicę czy ścieki. Jeśli poszukują Państwo indywidualnie dobranej oferty, zapraszamy do kontaktu!

przekrój zbiornika bezodpływowego