px

Oczyszczalnie przydomowe – Blog

Co zrobić gdy zapcha się drenaż?

Jednym z ważniejszych elementów przydomowej oczyszczalni jest drenaż rozsączający. Na etapie realizacji oczyszczalni dostosowywane są wszystkie parametry wykonywanego drenażu adekwatnie do m.in. warunków gruntowych, maksymalnego (w roku) poziomu wód gruntowych, szacowanej ilości ścieków wytwarzanych przez dane gospodarstwo domowe itd. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że drenaż przestanie odbierać ścieki lub wodę. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

czytaj więcej

Opróżnianie zbiornika oczyszczalni — etapy działania

opróżniania zbiornika oczyszczalni

W każdym gospodarstwie domowym musi znaleźć się system odprowadzania ścieków. Jeśli dany obszar jest skanalizowany, to lokatorzy powinni podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, natomiast na nieskanalizowanych obszarach jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

czytaj więcej

Deszczówka z chemicznego punktu widzenia

podlewanie kwiatów deszczówką

Wszyscy zadajemy sobie sprawę z tego, że deszczówka nie nadaje się do spożycia. Mimo to coraz więcej osób budujących swój nowy dom decyduje się na jej magazynowanie, by zużyć ją np. do podlewania roślin czy mycia samochodu. To wpływa na znaczne oszczędności, jeśli chodzi o zużycie wody pitnej w danym gospodarstwie domowym. Co właściwie deszczówka …

czytaj więcej

Czy gromadzenie wody deszczowej ocali nas przed suszą?

zbiornik na deszczówkę

W ostatnich latach susze mocno dały się Polakom we znaki. Coraz głośniej zaczęto mówić o potrzebie zbierania deszczówki. Jak twierdzą specjaliści, zbieranie deszczówki może znacząco pomóc nie tylko w przypadku susz, ale i częściowo rozwiązać problem podtopień. Jak to możliwe?

czytaj więcej

Ile wody można zaoszczędzić, gromadząc deszczówkę?

gromadzenie deszczówki

Od kilku lat Polskę nawiedzają susze. Coraz głośniej mówi się o tym, że wody pitnej nie wolno marnować – kiedyś po prostu może jej zabraknąć. Dlatego wielu właścicieli domów jednorodzinnych i działek wypoczynkowych interesuje się tematem zbierania deszczówki. Okazuje się, że to rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale też – domowemu budżetowi.

czytaj więcej