Oczyszczalnie przydomowe – Blog

Montaż szamba plastikowego

Szamba z tworzywa coraz częściej zastępują tradycyjne szamba betonowe. I nic w tym dziwnego. Te drugie z biegiem lat stają się nieszczelne, a ich zawartość zaczyna przeciekać do gruntu. Nowoczesne zbiorniki bezodpływowe produkowane są z mocnych materiałów, które nie pozwalają ściekom wydostać się na zewnątrz. Co warto wiedzieć o montażu szamba plastikowego?

czytaj więcej

Zbiornik na gnojowicę

Jak wszyscy wiemy, rolnicy starają się przechowywać nawozu naturalne w jak najdogodniejszych dla nich warunkach, aby zachowały one swoje wartości pokarmowe. Przechowywanie nawozów podlega jednak wymogom prawnym, które każdy rolnik powinien dobrze znać.

czytaj więcej

oczyszczalnia

Już na wstępie możemy oznajmić, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przydomową oczyszczalnię ścieków powinno się dobierać zawsze w sposób indywidualny, zależnie od warunków gruntowych panujących na danej działce. W tym wpisie podpowiemy, jaka charakterystyka gruntu jest lepsza dla którego typu oczyszczalni.

czytaj więcej

Osoby, które zdecydowały się na instalację przydomowej oczyszczalni ścieków na swojej działce, często zastanawiają się, czy zlecić jej instalację wykwalifikowanej ekipie, czy może lepiej zainstalować ją na własną rękę. Czołowi dostawcy przydomowych oczyszczalni zgadzają się na montaż ich produktów na własną rękę bez utraty gwarancji. Co jest lepszym wyborem? Montaż samodzielny Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków …

czytaj więcej

oczyszczalnie przemysłowe dla wsi

Wciąż wiele wsi w Polsce nie jest podłączonych do kanalizacji. Ich mieszkańcy muszą więc inaczej radzić sobie z odprowadzaniem ścieków. Do niedawna mieszkańcy wsi nie mieli innego wyjścia jak budowa tradycyjnego, betonowego szamba. Dziś możliwości są o wiele większe. Przydomowe oczyszczalnie ścieków Coraz więcej osób decyduje się na instalację przydomowej oczyszczalni ścieków. I nic w …

czytaj więcej