Oczyszczalnie przydomowe – Blog

EKO

Osoby planujące zakup przydomowej oczyszczalni ścieków na swoją działkę nie raz zastanawiają się, czy powinny zdecydować się oczyszczalnię biologiczną EKO-BIO, czy może raczej wybrać oczyszczalnię ekologiczną EKO-ODR. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto przyjrzeć się im bliżej.

czytaj więcej

Szambo ekologiczne czy przydomowa oczyszczalnia ścieków

Osoby, które budują nowy dom i nie mają możliwości podciągnięcia do niego kanalizacji, muszą jakoś rozwiązać problem odprowadzania ścieków. Coraz więcej z nich odchodzi od tradycyjnych szamb, wybierając przydomowe oczyszczalnie ścieków lub szamba ekologiczne. Czym oba urządzenia różnią się od siebie?

czytaj więcej

zbiornik eko na ciężarówce

Rozporządzenie ministra środowiska z 2014 roku (Dz. U. z 2014 r. poz. 1800) zainspirowało nas do wprowadzenia na rynek pierwszej przydomowej oczyszczalni biologiczno-chemicznej. Jej innowacyjność opiera się na dozowaniu środka chemicznego PIX-112. Efektywność tego rozwiązania według jednostki audytującej to aż 95% usuniętego fosforu, dzięki czemu aglomeracje powyżej 100 000 mieszkańców mogą spełniać normy narzucone przez Unię …

czytaj więcej

wizualizacja montażu oczyszczalni bio eko

Na wielu forach internetowych dotyczących instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków można znaleźć wpis o tym, jakoby Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014 roku narzucało na właścicieli oczyszczalni obowiązek badania jakości oczyszczonych ścieków. Sporo osób skarży się również, że niektóre organy lokalnej administracji próbują wyegzekwować to od właścicieli oczyszczalni. Jak należy interpretować przepisy?

czytaj więcej

Oczyszczalnie ekologiczne dla wsi

Oczyszczalnie ekologiczne to jedna z ulubionych metod odprowadzania ścieków właścicieli nowoczesnych domów jednorodzinnych. Nic dziwnego – są  łatwe w obsłudze, tańsze w eksploatacji niż zwykłe szamba, a  do tego przyjazne dla środowiska. Jednak niewiele osób wie, że ekologiczne oczyszczalnie to nie tylko rozwiązanie dla domu. Producenci dostarczają też ich przemysłowe wersje, które są w stanie …

czytaj więcej