Zastanawiam się, który rodzaj oczyszczalni wybrać: biologiczną typu EKO-BIO, czy ekologiczną typu EKO-ODR?

animacja domu

Efekt działania obu rodzajów oczyszczalni jest identyczny. Na „wyjściu” otrzymujemy oczyszczoną wodę w wysokiej, II klasie czystości, czyli taką jak zaledwie kilkanaście procent wody w Polsce (dane z 2003 roku). Różnica polega na sposobie zrzutu oczyszczonej wody do środowiska.

W oczyszczalni biologicznej typu EKO-BIO, wodę tą można wykorzystać, zbierając ją i wykorzystując na przykład do nawadniania terenu. W oczyszczalni ekologicznej typu EKO-ODR, woda po przesączeniu się przez warstwę drenażu, odprowadzana jest bezpośrednio do wód gruntowych – bez możliwości dodatkowego jej wykorzystania.

Wybór zależy od Państwa, ale należy pamiętać, że w pewnych specyficznych warunkach, takich jak wodoprzepuszczalność gruntu, czy wielkość działki – lub inne, lokalne uwarunkowania prawne, oczyszczalnia biologiczna typu EKO-BIO jest jedynym możliwym rozwiązaniem. W innych zaś znakomicie sprawdzi się oczyszczalnia ekologiczna typu EKO-ODR. Zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.