Wytrzymałość oczyszczalni biologicznych. Od czego zależy?

Wytrzymałość oczyszczalni biologicznych uwarunkowana jest jakością materiałów wykorzystywanych przy produkcji zbiorników. Nasze oczyszczalnie wytwarzane są z wysokiej jakości laminatu poliestrowo-szklanego. Laminat poliestrowo-szklany to kompozycja dwóch substancji o odmiennych właściwościach, które połączone ze sobą nabierają nowych cech, wśród których najważniejsze to:
Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych tworzyw sztucznych zbiornik nie zapada się pod wpływem nacisku ziemi na jego ściany oraz nie uwalnia do środowiska zanieczyszczeń, uniemożliwiając jednocześnie napływ wody z zewnątrz.
Laminat poliestrowo-szklany to tworzywo kompozytowe, w skład którego wchodzi poliester i włókno szklane. Włókno szklane spełnia w laminacie rolę zbrojenia, natomiast żywica spaja poszczególne warstwy konstrukcji.
Wytrzymałość laminatu zależy od proporcji ilościowych składników, przy czym włókno szklane nie może przekraczać 30% masy całkowitej kompozytu, dlatego dobry kompozyt to wynik długotrwałej pracy opartej na specjalistycznej wiedzy.
Stale podnosimy jakość naszych oczyszczalni biologicznych poprzez udoskonalanie metody otrzymywania laminatu o wysokiej klasie. Bazujemy na długoletnim doświadczeniu w produkcji, dlatego jesteśmy pewni swoich produktów. Wraz z zakupem oczyszczalni biologicznej otrzymują Państwo od naszej firmy kartę gwarancyjną i serwisową oraz wszelką niezbędną pomoc w instalacji urządzeń.
Oczyszczalnie biologiczne powstałe z laminatu są niezawodne, wytrzymałe i niewrażliwe na upływ czasu. Ich użytkowanie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami utrzymania zbiornika. Ponadto prawidłowo funkcjonująca oczyszczalnie nie stanowi zagrożenia biologicznego, a laminat poliestrowo-szklany jest obojętny dla środowiska i nie wchodzi w reakcje ze środkami chemicznymi trafiającymi do ścieków.
Zobacz także: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna jako alternatywa dla standardowego szamba