Zbiorniki na deszczówkę

Wszystkie zbiorniki szczelne typu EKO mogą pełnić funkcję zbiorników na deszczówkę. Dzięki szerokiemu wyborowi pojemności – od 1200 do 8000 litrów – możemy zaproponować naszym klientom zbiornik dopasowany do zindywidualizowanych potrzeb oraz parametrów technicznych instalacji wodnej. Wszystkie oferowane zbiorniki na deszczówkę charakteryzują się najwyższym stopniem szczelności i profesjonalnym wykonaniem.

zbiornik na deszczówkę

Dlaczego warto zdecydować się na zakup zbiornika na deszczówkę?

Wydajny zbiornik na deszczówkę pozwala zebrać około 60% wody opadowej. W skali całego roku najczęściej jest to ilość, która umożliwia bezproblemowe podlewanie trawnika oraz bieżących nasadzeń w sezonie wiosennym i letnim. Dzięki temu nie musimy korzystać z wody miejskiej, a to przekłada się na oszczędności finansowe. Współcześnie właściciele nieruchomości drobiazgowo liczą każdą złotówkę wydawaną na eksploatację domu i ogrodu, dlatego też zbiorniki na wodę deszczową cieszą się coraz większą popularnością.

Jak dobrać pojemność zbiornika na wodę deszczową?

Pojemność zbiornika na wodę deszczową powinna być dopasowywana do wielkości ogrodu. W przypadku niewielkich powierzchni nie ma sensu decydować się na model o bardzo dużej pojemności. Z zebraną wewnątrz wodą opadową zwyczajnie nie będzie co później robić. Większy zbiornik generuje także dodatkowe koszty, co podnosi cenę całej inwestycji. Przy małych ogrodach dobrze sprawdzają się zbiorniki o pojemności 2000-3000 litrów. Większe modele wykorzystywane są głównie przez przedsiębiorców i duże gospodarstwa rolne.

Warto również pomyśleć, do czego zebrana w zbiorniku woda będzie później stosowana. Jeśli ma być to tylko podlewanie przydomowego ogrodu, należy zdecydować się na zbiornik o mniejszej pojemności. Jeżeli jednak woda ma służyć do nawadniania rozległych pól uprawnych, idealnym rozwiązaniem jest zakup dużego, pojemnego zbiornika.

Gdzie najlepiej ustawić zbiornik na wodę opadową?

Woda deszczowa idealnie sprawdza się podczas okresowego nawadniania trawnika czy podlewania roślin uprawianych w przydomowym ogrodzie. Aby było jej odpowiednio dużo, należy dokładnie przemyśleć umiejscowienie wybranego zbiornika na wodę opadową. Musi on zostać postawiony w miejscu, w którym nie ma żadnych przeszkód do jego instalacji. Przyjmuje się, że zbiornik powinien znajdować się w odległości 5 metrów od domu i 2 metrów od granicy działki.

Warto wybierać przestrzeń z dala od rur i przewodów zaopatrujących działkę w różnego rodzaju media. Najlepiej sprawdza się w tym niezagospodarowana część ogrodu. Montaż zbiornika w pustym ogrodzie znajdującym się przy nowo wybudowanym domu jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać miejsce, w którym w przyszłości nie będą uprawiane żadne rośliny.

Zbiorniki na gnojowicę i ścieki

Produkowane przez naszą firmę zbiorniki bezodpływowe świetnie sprawdzą się także w roli zbiorników na gnojowicę oraz ścieki. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych tworzyw sztucznych nasze zbiorniki mogą być wykorzystywane w nawet najbardziej wymagających warunkach środowiskowych – nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie zanurzyć je w wodzie gruntowej. Ich wysoka jakość i bezpieczeństwo stosowania poświadczone są przez odpowiednie atesty oraz certyfikaty jakościowe.

Uwaga! Wszystkie zbiorniki szczelne dostępne w ofercie BIO-EKO umożliwiają tworzenie dowolnych połączeń, dzięki czemu można je wykorzystać przy profesjonalnym montażu szamba (patrz: cennik).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ZBIORNIKÓW NA DESZCZÓWKĘ