Co warto wiedzieć o oczyszczalniach przemysłowych?

animacja domu

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stały się bardzo popularnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie została doprowadzona kanalizacja. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że czołowi dostawcy oferują również zbiorniki dla hoteli, stacji benzynowych, zajazdów i innych punktów usługowych. Przemysłowe oczyszczalnie ścieków radzą sobie świetnie z ich dużymi ilościami.

Rodzaje oczyszczalni przemysłowych

Odpowiednią przemysłową oczyszczalnię ścieków dobiera się  indywidualnie, w zależności od danego przypadku. Pracownik firmy dostarczającej oczyszczalnię musi najpierw dokonać wizji lokalnej, aby zaproponować klientowi najlepsze rozwiązanie. Wizyta jest oczywiście bezpłatna i niezobowiązująca. Przemysłowa oczyszczalnia ścieków dostępna jest w dwóch wersjach. Jedna z nich to technologia zbiornika z osadnikiem wstępnym, komorą natleniania i klarowania. Drugą jest technologia złoża obrotowego, która dedykowana jest punktom o dużym przerobie, większym niż 7m3. Również wycena jest kwestią indywidualną dla danego miejsca. Firma dostarczająca oczyszczalnię musi ocenić warunki terenowe i oszacować ilość pracy, jaka będzie niezbędna do zainstalowania oczyszczalni.

Czy warto?

Ustawa Prawo wodne definiuje ścieki przemysłowe jako „ścieki niebędące ściekami bytowymi albo wodami opadowymi lub roztopowymi, powstałe w związku z prowadzoną przez zakład działalnością handlową, przemysłową, składową, transportową lub usługową, a także będące ich mieszaniną ze ściekami innego podmiotu, odprowadzane urządzeniami kanalizacyjnymi tego zakładu”. Przedsiębiorca jest zobowiązany do ich odprowadzania tak, by nie były zagrożeniem ani dla ludzi, ani dla środowiska naturalnego. Biologiczna przemysłowa oczyszczalnia ścieków jest świetnym wyborem. Przede wszystkim to rozwiązanie ekologiczne, dobrze świadczące o firmie, która z niego korzysta. Instalacja oczyszczalni przemysłowej to także ogromna oszczędność dla firmy, która w dłuższej perspektywie nie musi regularnie płacić za odprowadzanie zanieczyszczeń przy częstym opróżnianiu szamba.