Samodzielna instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków

animacja domu

Osoby, które zdecydowały się na instalację przydomowej oczyszczalni ścieków na swojej działce, często zastanawiają się, czy zlecić jej instalację wykwalifikowanej ekipie, czy może lepiej zainstalować ją na własną rękę. Czołowi dostawcy przydomowych oczyszczalni zgadzają się na montaż ich produktów na własną rękę bez utraty gwarancji. Co jest lepszym wyborem?

Montaż samodzielny

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków na własną rękę jest oczywiście bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Z pewnością poradzą sobie z nim osoby, którym branża budowlana nie jest całkowicie obca i są tzw. złotymi rączkami. Dostawcy przydomowych oczyszczalni ścieków chętnie doradzają, jak powinno się przeprowadzić instalację. Należy pamiętać, że do instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków potrzebny jest odpowiedni sprzęt i wiedza z zakresu bezpieczeństwa robót budowlanych. Dlatego też większość klientów indywidualnych decyduje się jednak na zainstalowanie oczyszczalni z pomocą ekipy.

Montaż z ekipą

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może być zainstalowana przez autoryzowanego instalatora. To najpewniejsza opcja. W razie problemów i nieprzewidzianych sytuacji pracownicy, dzięki swojemu doświadczeniu, szybko znajdą rozwiązanie. Wykwalifikowana ekipa dysponuje też specjalistycznym sprzętem i wiedzą, instalacja przebiegnie więc stosunkowo szybko, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Zlecenie instalacji ekipie to oczywiście też wygoda dla właściciela domu. Ekipa zajmuje się instalacją kompleksowo, przyszły użytkownik nie musi martwić się o nic na żadnym etapie montażu. Fachowcy doskonale znają specyfikę konkretnych modeli oczyszczalni, dzięki temu wiedzą, jakich błędów przy montażu unikać i jakie rozwiązania są najefektywniejsze dla danej oczyszczalni i przy danej budowę gruntu. Zainstalowanie oczyszczalni przez ekipę praktycznie wyklucza konieczność poprawek po uruchomieniu zbiornika i gwarantuje poprawne działanie oczyszczalni przez długie lata.

Sprawdź również: Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga zmiany stylu życia?