Jak wykorzystać nieużywane szambo?

animacja domu

Zdarza się, że w miejscach, które do tej pory musiały funkcjonować bez kanalizacji, nagle jej założenie staje się możliwe i mieszkańcy gospodarstw domowych chętnie się na to decydują. Co jednak w takiej sytuacji zrobić ze zbiornikiem na ścieki, który nagle staje się niepotrzebny? Okazuje się, że są ciekawe sposoby na jego zagospodarowanie.

Pojemnik na deszczówkę

Nie każdy wie, że z nieużywanego szamba stworzyć można bardzo dobrze funkcjonujący pojemnik na deszczówkę. Oczywiście, zanim się do czegoś takiego zabierzemy, konieczna jest dokładna dezynfekcja zbiornika, a następnie podłączenie odpowiedniego odpływu z rynien spustowych. Podczas wykonywania takiego pojemnika z szamba, trzeba oczywiście pamiętać o zainstalowaniu filtra, który oczyści zanieczyszczenia, spływające wraz z deszczówką.

Zbudowanie systemu zbierania i oczyszczania wody, to najlepsza opcja na wykorzystanie nieużywanego już szamba, które nagle może okazać się sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wodzie, gdyż oczyszczoną deszczówkę można wykorzystać na przykład do kąpieli.

Niepotrzebne plastikowe szambo?

Szamba mobilne z tworzywa można  wykorzystać na  kilka innych sposobów. Pojemnik, który nie jest nam już potrzebny, po odpowiedniej dezynfekcji możemy oddać komuś, kto czegoś takiego potrzebuje. Szamba plastikowe są lekkie, dlatego nie ma problemu z ich swobodnym transportem i prostym montażem w innym miejscu, zamiast więc taki pojemnik wyrzucać, może z niego skorzystać ktoś inny.

Jeżeli nie ma komu takiego pojemnika oddać, czy sprzedać, są firmy, które zbierają produkty z tworzywa do recyclingu. Jest to kolejny sposób na dobre wykorzystanie szamba, które nie ma już zastosowania. Zawsze to lepsze, niż pozostawienie go na wysypisku, gdzie miałoby się powoli rozkładać.

Oczywiście szamba plastikowe również doskonale nadają się jako zbiorniki na deszczówkę i  z pewnością dla wielu gospodarstw domowych, to właśnie będzie najpraktyczniejsze wykorzystanie zbiornika na ścieki, który już nie jest potrzebny.

Wykorzystanie niepotrzebnego szamba może mieć różny charakter, warto pamiętać, że, gdy już założą kanalizację, można spojrzeć na zbiornik na ścieki ze strony praktycznej i użyć go do wymienionych wyżej celów.