Planowanie oczyszczalni dla punktu gastronomicznego. O czym należy pamiętać?

animacja domu

Punkty gastronomiczne potrafią być prawdziwym siedliskiem ścieków. Zresztą, nie ma w tym nic dziwnego – tam, gdzie jest mnóstwo gotowania, używania składników spożywczych, jak i zmywania brudnych naczyń, nie da się uniknąć powstawiania odpadów. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy trzeba je skutecznie usunąć. Oczyszczalnia ścieków jest koniecznością i ma zdecydowanie więcej zalet niż szambo. Dlaczego planowanie oczyszczalni dla punktu gastronomicznego jest tak ważne?

Zalety oczyszczalni dla punktów gastronomicznych

W przypadku punktów gastronomicznych profesjonaliści potwierdzają wyższość oczyszczalni nad szambem. Warto pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednią firmę, która najlepiej zajmie się instalacją oczyszczalni. Oczyszczalnia dla punktu gastronomicznego, na dłuższą metę, wiąże się z niższymi kosztami eksploracyjnymi, co na pewno jest istotne dla każdego rozsądnego przedsiębiorcy. Jakie jeszcze inne zalety mają oczyszczalnie?

  • Ograniczenie wydatków – oprócz początkowej inwestycji, koszty oczyszczalni powinny wynosić tylko kilkaset złotych rocznie. Jest to mały ułamek wydatków, które muszą ponosić punkty gastronomiczne.
  • Dbanie o ekologię – lokal, który dba o segregację odpadów i ma własną oczyszczalnię, jest postrzegany przez klientów zdecydowanie korzystniej. Świadomy klient, który myśli o ekologii, częściej wybierze takie miejsce, które wyróżnia się dbałością o naturę.
  • Trwałość i łatwość w obsłudze – oczyszczalnie dla punktów gastronomicznych charakteryzują się wieloletnią trwałością. Nie ma ryzyka, że instalacja się przepełni,
    a co istotne – oczyszczalnia umożliwia zredukowanie nieprzyjemnych zapachów.

Statystyki potwierdzają, że po inwestycji w oczyszczalnie ścieków, w kolejnych latach ponosi się tylko 10% wydatków, które są związane z utrzymywaniem powszechnie wybieranego szamba. Jedyną istotną rzeczą, o której należy pamiętać, to dostarczanie do oczyszczalni enzymów i specjalnych bakterii i o wywożeniu raz na jakiś czas osadu, który zbiera się w zbiorniku. Najlepsi przedsiębiorcy stawiają na przyszłościowe i ekonomiczne rozwiązania, dlatego oczyszczalnia jest przez nich coraz częściej wybierana.