Zalety hotelu z własną oczyszczalnią

animacja domu

Polska to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Do dyspozycji mamy bardzo różne krajobrazy – od morza po góry, a także wiele cennych zabytków. W naszym kraju jest mnóstwo miejsc, w których można wypocząć i zachwycić się naturą. W miejscach, które są atrakcyjne dla odwiedzających prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna, powstaje dużo nowych hoteli i pensjonatów, restauracji i barów. Niestety nie wszystkie tereny mają dostęp do sieci kanalizacyjnej, którą można odprowadzać produkowane ścieki. Do niedawna jedynym rozwiązaniem dla takich miejsc były szamba, które przy hotelach bardzo szybko się przepełniały i bardzo często trzeba je było opróżniać. Oprócz kosztów, które generowały, były także mankamentem dla gości, którzy raz na kilka dni musieli wdychać niezbyt przyjemne zapachy towarzyszące wybieraniu nieczystości z szamba. Dzisiaj właściciele mogą zdecydować się na zakup oczyszczalni biologicznej do hotelu, która skutecznie rozwiąże problem utylizacji ścieków na terenach bez kanalizacji.

Duża przepustowość gwarancją zadowolenia

Hotele różnią się od prywatnych domów przede wszystkim tym, że w okresach urlopowych mieszka w nich bardzo wiele ludzi. Wszyscy goście hotelowi korzystają z łazienek, pralek, stołówek czy restauracji hotelowych, więc generują dużą ilość ścieków w dość krótkim czasie. Oczyszczalnie stworzone z myślą o takich miejscach różnią się od tych projektowanych dla domów jednorodzinnych przede wszystkim o wiele większą przepustowością. Pozwalają na obsłużenie nawet 100 osób mieszkających w danym hotelu.

Zalety oczyszczalni hotelowej:

Oszczędność – właściciel hotelu zaoszczędzi pieniądze, które regularnie musi wykładać na wywóz ścieków zgromadzonych w szambie.

Całkowita izolacja od otoczenia – wszystkie procesy przebiegające w oczyszczalni są odizolowane od otoczenia, dzięki oczyszczalni pozbywamy się problemu nieprzyjemnych zapachów.

Oczyszczoną wodę można wykorzystać – wodę, która wypływa z oczyszczalni można ponownie wykorzystać, np. do podlewania ogrodu albo do założenia oczka wodnego lub fontanny.