Przydomowe oczyszczalnie ścieków – informacje ogólne

Podstawową cechą przydomowych oczyszczalni ścieków jest ich ekologiczność. Oczyszczalnie tego typu są bezpieczne dla środowiska – gleby, wód gruntowych i głębinowych. Ścieki z oczyszczalni biologicznej są czyszczone w miejscu ich powstania, dzięki czemu nie musimy ich transportować na inne obszary i odprowadzać do zbiorników naturalnych. Przydomowe oczyszczalnie – np. oczyszczalnie drenażowe, są o wiele ekonomiczniejsze od szamba tradycyjnego i zapobiegają zagrożeniu niekontrolowanego wycieku nieczystości.

Przebieg budowy przydomowej oczyszczalni zależy od tego, na jaki projekt się zdecydujemy. Choć przyjęło się sądzić, że inwestycja ta jest dość kosztowna, poniesione nakłady pieniężne szybko się zwracają. Właściciel płaci wyłącznie za energię elektryczną, cykliczne wybieranie nieczystości (raz na 9 miesięcy) oraz bakterie do szamba. Całkowite roczne koszty oscylują w granicach 300 złotych.

Co ważne, szamba ekologiczne możemy wdrożyć na niemal każdym rodzaju podłoża – nawet na gruntach o wysokim poziomie wód czy strukturze gliniasto-skalistej. Instalacja nie wymaga też zagospodarowania dużych połaci terenu.

Firma EKO-BIO uczestniczy w aktywnym promowaniu rozwiązań proekologicznych, a oferowane przez nas oczyszczalnie przydomowe cechują się najwyższą jakością techniczno-użytkową. Więcej szczegółów dotyczących naszych urządzeń znajdą Państwo w ofercie produktów. Zachęcamy do zapoznania się z nią i nawiązania kontaktu.